Arheološka istraživanja na brdu Košljunu kod Novalje

Arheološka istraživanja na brdu Košljunu kod Novalje.

Arheološki muzej Zadar obavio je arheološka istraživanja na brdu Košljunu kod Novalje. Nositelj projekta je Grad Novalja. Sredstva za istraživanje ovog iznimno zanimljivog lokaliteta osigurana su od strane Ministarstva kulture i medija RH i Grada Novalje.

U ovoj istraživačkoj kampanji nastavljeno je sa definiranjem prostorije sa mozaičnim podom i stupovima. Daljnja istraživanja dat će odgovore o kakvom se prostoru radi. U svakom slučaju to je zdanje koje je mogla priuštiti bogata obitelj. Da li je tu obitavala obitelj Kalpurnijevaca ili netko drugi, jedno je od pitanja koje se nameće? Voditeljica istraživanja je Timka Alihodžić a sjajan posao preventivne zaštite mozaika odradila je Martina Rajzl.